Rumelifeneri Kampüsü İdari Binalar Acil Durum Tahliye ve Yangın TatbikatıDeğerli Koç Üniversiteliler,

Kampüsümüzde yaşanabilecek olası acil durumlara hazırlıklı olmak ve yasal yükümlülüklerimizi yerine getirmek için “26 Mayıs 2022, Perşembe” günü aşağıda belirtilen bina ve saat aralıklarında “ACİL DURUM TAHLİYE VE YANGIN TATBİKATI” yapılacaktır.

 

1-    Rektörlük Binası A ve B Blok Tatbikat Başlama Saati 10:00
2-    Kütüphane Binası     Tatbikat Başlama Saati  11:00
3-    Spor Enerji Merkezi  Tatbikat Başlama Saati  14:20

 

Yangın alarmı ve anonsunu duyduğunuzda;

1) Panik yapmayın! Tahliyenize engel olmayacak kıymetli eşyalarınızı (cep telefonu, cüzdan vb.) yanınıza alarak, elektronik cihaz ve ekipmanların fişini çekip, bulunduğunuz odanın kapısını kilitlemeden kapatıp acil çıkış yönlendirme levhalarını takip ederek koşmadan, hızlı adımlarla en yakın acil çıkış kapısından tahliye olun.

2) Tatbikat için görevlendirilmiş personelin yönlendirmelerine uyun.

3) Acil çıkış kapılarını kullanarak binadan çıktıktan sonra görevli personelin yönlendirmesine uyarak belirlenmiş olan “ACİL DURUM TOPLANMA ALANI”na giderek, sayım yapılabilecek şekilde departmanlara ayrılıp binaya geri dönüş talimatı verilene kadar bekleyin.

4) Hamile ve engelli çalışanlarımız / öğrencilerimiz var ise hızlı tahliye esnasında zarar görmemeleri için kendilerince belirlenen yardımcı olacak personelin kontrolünde binaları en son tahliye etmeleri uygun olacaktır.

5) Tatbikat öncesinde binanızda bulunan acil çıkış / tahliye güzergâhını öğrenmek amacıyla en az bir kez keşif yapmanız büyük önem taşımaktadır.

Katılımınızı önemle rica ederiz.

Saygılarımızla,

Güvenlik, İtfaiye ve Acil Durum Müdürlüğü