İstinye Kampüs Acil Durum Tahliye ve Yangın TatbikatıDeğerli Koç Üniversiteliler,

Kampüsümüzde yaşanabilecek olası acil durumlara hazırlıklı olmak ve yasal yükümlülüklerimizi yerine getirmek için 09 Kasım 2023, Perşembe günü, saat 17:30’da İstinye Kampüsünde “ACİL DURUM TAHLİYE VE YANGIN TATBİKATI” yapılacaktır.

Yangın alarmını duyduğunuzda;

1) Panik yapmayın! Tahliyenize engel olmayacak kıymetli eşyalarınızı (cep telefonu, cüzdan vb.) yanınıza alarak, elektronik cihaz ve ekipmanların fişini çekip, bulunduğunuz odanın kapısını kilitlemeden kapatıp acil çıkış yönlendirme levhalarını takip ederek koşmadan, hızlı adımlarla en yakın acil çıkış kapısından tahliye olun.

2) Tatbikat için görevlendirilmiş personelin yönlendirmelerine uyun.

3) Acil çıkış kapılarını kullanarak binadan çıktıktan sonra görevli personelin yönlendirmesine uyarak belirlenmiş olan ACİL DURUM TOPLANMA ALANI‘na giderek, ekipler tarafından sayım yapılabilecek şekilde konakladığınız binalara göre ayrılıp binaya geri dönüş talimatı verilene kadar bekleyin.

4) Özel durumu olan öğrencilerimizin hızlı tahliye esnasında zarar görmemeleri için kendilerine yardımcı olacak Buddylerinin kontrolünde binaları en son tahliye etmeleri uygun olacaktır.

Katılımınızı önemle rica ederiz.

Saygılarımızla,

Güvenlik, İtfaiye ve Acil Durum Müdürlüğü